📚✨ 24 май в нашето училище ✨📚 Напред науката е слънце 📖
В навечерието на 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, в ОУ „Христо Ботев“ празнуваме. 🎉
📖 Ден, в който българинът се връща към вековното начало на слово, мисъл и дело, положено от първоучителите. ✍️🕊️
🤝 Нашето тържество уважиха: г-жа Радослава Иванова – кмет на село Ресен и нейният екип, представители на НЧ „Народна Просвета“, пенсионерски клуб, клуб „Отвори очи“ и много родители. 🌷
🏅 На тържеството кметът на село Ресен награди с отличието „Отличник на Ресен“ най-усърдните и упорити ученици. 👏🎓
🏆 Директорът на училището г-жа Добрева награди участниците в състезанието на СБНУ „Аз и буквите“, както и медалистите. 🥇🥈
✨ Два златни и шест сребърни медала успяха да завоюват нашите ученици тази година.
🥇 Златото отиде при Стефания Бойчева от 2. клас и Никола Бояджиев от 3. клас. 🌟
🎶 Програмата продължи с песни, стихотворения, вдъхновяващи слова, драматизация и танци. 💃🎭🎤
Празнуваме и с гордост заявяваме, че:
„Така от целия славянски род най-напред българите получили славянски букви, книги и свето кръщение.“ 📜✨
🙏 Благодарим на нашите гости, че споделиха с нас този тържествен ден! 🌹
💙 Честит празник на духа, на знанието и на езика! 📚🕯️



